X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מלונות בציריך מלונות בציריך מלון כשר מלון כשר הזמן שאטל הזמן שאטל הזמן רכב הזמן רכב טיסות לציריך טיסות לציריך סיורים בציריך סיורים בציריך הופעות בציריך הופעות בציריך כרטיס הנחות כרטיס הנחות
X סגירה
 

ציריך למטייל הישראלי

ציריך עיר ציורית

ציריך, מהערים החשובות בשווייץ, ממוקמת בקנטון (מחוז) ציריך, בחיבור בין נהר לימט לימת ציריך. היא שוכנת בצומת דרכים חשוב בין שווייץ, גרמניה, צרפת ואיטליה ומכאן הפיתוח הרב והשגשוג בה מבחינה המסחרית ותעשייתית והפיכתה למרכז התרבות, האופנה והעסקים של שווייץ.

ציריך למטייל הישראלי

קצת היסטוריה

העיר החלה את דרכה בתקופת הקיסרות הרומית והיא נחשבה לנקודת גבול באימפריה הרומית לכן הוקמה במקום מצודה. מצודה זו נהרסה ונבנתה במקומה מצודה אחרת על ידי לואי הגרמני.

ציריך נשלטה מאז בידי שושלת גרמנית ששלטה בשווייץ ובגרמניה. בלב העיר ישנה כנסיה שהוקמה לפני יותר מאלף שנה על ידי לואי הגרמני. העיר הצטרפה לקונפדרציה השוויצרית במאה ה- 14 אך גם הורחקה לאחר זמן. הנחת מסילת רכבת בין העיר ציריך לעיר באדן שבגרמניה הפכה אותה לנקודה חשובה בשווייץ.

מנהגים, סמלים וסיפורים

שוויץ, בהיותה מורכבת ממספר קונפדרציות שחברו יחדיו למדינה אחת, מושפעת מן התרבות הדומיננטית בכל מחוז כך שבמדינה ניכרות השפעות תרבותיות של גרמניה, צרפת, איטליה ושל העמים העתיקים יותר שחיו באזור עוד מלפני כן.

השווייצרים אימצו את הפרפקציוניזם והדייקנות של הגרמנים שבאים לידי ביטוי בהפיכת שווייץ לסמל ומעצמה לייצור שוקולד מופלא וגם שעונים שהפכו אף הם לסמל לדייקנות ולאיכות. בנוסף אימצו להם השווייצרים מנהגים כמו תחרויות קליעה למטרה (וילהלם טל הקולע הידוע בחץ וקשת היה שווייצרי), פסטיבלים של שירים, פסטיבל אוהלים, צלצול פעמונים ועוד.

צלצול הפעמונים הוא מנהג עתיק שכמו מנהגים רבים בשווייץ קשורים בחקלאות. בעונת הקיץ מועברים עדרי הפרות מהעמקים אל ההרים. הפרות עונדות פעמונים המצלצלים בצלילים שונים וגם רועי הבקר מצלצלים בפעמונים כבדים יותר ומזמרים את שירת היודל המפורסמת.

כך נעשה גם לקראת החורף במעבר העדרים אל העמקים החמימים יותר.. המוזיקה, השירה והריקודים הם חלק בלתי נפרד מהמסורת השווייצרית. מנהג אחר הקשור למעבר מחורף לאביב נערך בציריך.

זהו פסטיבל האביב המסורתי בו שורפים השווייצרים בובת קש המסמלת את החורף. הפסטיבל כולל תהלוכה גדולה בה לובשים המשתתפים בגדים מסורתיים וצועדים אל עבר בית האופרה שם נערכת שריפת הבובה.

מאכלים מפורסמים

הגבינות השווייצריות והשוקולד השווייצרי שמם יצא למרחוק. השימוש הרב בגבינות קשות או לחם וגם באלכוהול נבע מכך שהשווייצרים היו ספונים בביתם בהרים במשך חלקים גדולים מהחורף כאשר אין באפשרותם לשמור אוכל בקירור.

המאכלים המסורתיים הם גם כאלה המחממים, משביעים ונאכלים באיטיות תוך הפיכת האכילה לאירוע החברתי. דוגמה מצויינת לכך היא כמובן הפונדו. הפונדו הפופולארי הוא פונדו גבינות אך יש גם פונדו בשר.

מאכל נוסף הוא תפוחי אדמה עליהם מותכת גבינה, לביבות תפוחי אדמה גדולות בקוטר צלחת שלמה, כשהכל מלווה כמובן באלכוהול. גם בקינוחים השוויצריים נעשה שימוש רב באלכוהול. הם מבוססים ברובם על פירות, כמו דובדבנים מטוגנים או מאפה דובדבנים או הקירשטורט. הקירש הוא ברנדי דובדבנים.

מפורסמים

לשווייץ לא מעט נציגים מתחום הספרות, המשחק והספורט. בתחום הספרות הדמות היידי בת ההרים היא דמות קלאסית ומפורסמת. את הספר חיברה הסופרת יוהנה ספירי. הטניסאית מרטינה הינגיס היא שווייצרית וגם שחקנית הקולנוע רנה זולווגר והרשימה עוד ארוכה.

שדה תעופה ותחבורה בציריך

שדה התעופה של ציריך נמצא כ- 10 ק"מ צפונית לעיר והוא קרוב גם לתחנת הרכבת המרכזית, כך שממנו ניתן בקלות להגיע לא רק לציריך עצמה אלא ליעדים אחרים במדינה ומחוצה לה.

התחבורה הציבורית בתוך ציריך מבוססת על רכבות ואוטובוסים. הנסיעה אינה זולה. אם אתם עומדים להתבסס בטיולכם בעיר בעיקר על תחבורה ציבורית מומלץ לקנות כרטיס משולב המקנה הנחה. ישנו כרטיס Multi jorney card. הא מקנה שישה פסים כשכל פס נותן נסיעה חופשית במשך 12 שעות. ניתן להתנייד גם באמצעות אופניים או כמובן בעיקר ברגל.

 
המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר שלוש מאות שישים ותשע:
מזמינים וחוסכים